Zadzwoń +48 32 388 70 51

Profesjonalne lasery do grawerowania i cięcia – Universal PLS Platform

Jeszcze więcej możliwości

Plotery laserowe Universal serii PLS to wolnostojąca platforma zaprojektowana do produkcji lekkiej oraz produkcji na małą skalę. Idealna do obrabiania szerokiego wachlarza materiałów w małych partiach. Wykorzystuje wszystkie tuby laserów firmy Universal o zakresie mocy od 10 do 75 W. Poza podstawowymi możliwościami, maszyna oferuje wiele opatentowanych unikalnych walorów systemów firmy Universal, które są dostępne wyłącznie w maszynach Universal Laser Systems. Laser Interface+™ oraz Rapid Reconfiguration™ są standardowymi unikalnymi walorami produktów Universal w serii urządzeń PLS, ale wiele dodatkowych opcji umożliwia poszerzanie możliwości obróbki laserowej. Wszystkie platformy firmy Universal wykorzystują wymienne elementy, dając możliwość spersonalizowania systemu na potrzeby danej firmy.

 

Korzyści technologii laserowej

  • Użyteczność – laser może być sterowany za pomocą każdego oprogramowania które zawiera funkcję druku.
  • Elastyczność – tnij, graweruj, znakuj nieskończoną liczbę materiałów.
  • Produktywność – wytwarzaj wszystko co potrzebujesz w krótkim czasie.

Unikalne cechy produktów Universal

Konfiguracja podwójnego lasera

PLS6.150D, PLS6.150D (z SuperSpeed™), ILS9.75 i ILS12.75 są zaprojektowane do konfiguracji podwójnego lasera. Maszyny te dają Ci możliwość łączenia dwóch niezależnych źródeł lasera w jeden promień dla uzyskania dodatkowej mocy i elastyczności.

Dowiedz się więcej na temat konfiguracji podwójnego lasera.

SuperSpeed™

Technologia ta została rozwinięta z myślą o zastosowaniach dla obrazów rastrowych i wymaga konfiguracji podwójnego lasera. Innowacja ta wykorzystuje niezależną od siebie pulsację dwóch laserów, umożliwiając jednoczesne zaznaczanie dwóch linii obrazu rastrowego. Dla cięcia wektorowego, lasery mogą zostać połączone w celu wykorzystania sumy ich mocy.

Dowiedz się więcej na temat SuperSpeed™

Rapid Reconfiguration™ laserów

Każda produkowana przez nas tuba lasera jest fabrycznie wstępnie dostrojona dla łatwiejszego umieszczenia w dowolnej platformie. Modułowy charakter lasera daje nieskończoną elastyczność podczas konfiguracji systemu laserowego.

Tuby laserowe Universal

Nasza wyjątkowa linia CO2 Free-Space Gas Slab Lasers™ zaprojektowana jest specjalnie na potrzeby cięcia, grawerowania, odwzorowania graficznego i znakowania. Nasze lasery wytwarzają promień o doskonałej jakości.

Dowiedz się więcej na temat laserów firmy Universal

Laser Interface+™

Systemy laserowe firmy Universal rozwinęły najbardziej zaawansowane, najmocniejsze i najbardziej elastyczne sterowniki drukowania laserem na świecie. Laser Interface+ to sterownik wydruku działający w oparciu o materiał, który daje Ci możliwość wyboru automatycznej lub manualnej kontroli mocy, prędkości, pulsowania na cal, i innych ustawień. 

Dowiedz się więcej na temat Laser Interface+™

High Power Density Focusing Optics™

Optyka ta pozwala skupić promień lasera na dużo mniejszym punkcie, tworząc ostrzejsze obrazy o wysokiej precyzji. Jest szczególnie pomocna w skomplikowanych grawerach i bezpośrednim znakowaniu na niektórych metalach. 

Dowiedz się więcej na temat HPDFO™

1-Touch Laser Photo™

Oprogramowanie to zostało zaprogramowane tak, aby każdy wprowadzony obraz fotograficzny nadawał się do grawerowania laserowego. Wybierz tylko materiał docelowy z listy, a 1-Touch Laser Photo™ ustali odpowiedni kontrast, filtr, poziom skali szarości i obliczy idealną prędkość lasera oraz ustawi moc. Następnie, wygraweruj obraz na materiale przy użyciu jednego przycisku. 

Dowiedz się więcej na temat 1 Touch Laser Photo™

Specyfikacja systemowa

  PLS 6.150D
Pole robocze 813 x 457 mm
Maksymalny rozmiar obrabianego materiału 940 x 584 x 229 mm
Wymiary urządzenia 1118 x 991 x 914 mm
Możliwości rotacyjne Max średnica 203 mm
Udźwig zautomatyzowanej osi 18 kg
Dostępne soczewki 51 mm
76 mm
Panel użytkownika Klawiatura i LCD pokazujący nazwę aktualnego pliku, moc lasera, prędkość grawerowania, PPI oraz czas przebiegu.

Kompatybilność z systemami operacyjnymi Wymaga dedykowanego komputera PC
Kompatybilny z Windows XP/Vista/7/8 32/64 bit

Połączenie z komputerem USB 2.0 i więcej
Styl urządzenia Stojące
Ochrona optyki Opcjonalne wspomaganie sprężonym powietrzem
Opcje lasera 10, 25, 30, 40, 50, 60, 75 Watt
Wyposażony w dwa lasery
Przybliżona masa 156 kg
Zasilanie 2220V-240V/15A
Podłączenie wyciągu Jeden wylot o śr. 102 mm
850 m3/godz. przy ciśnieniu statycznym 1,5 kPa

Materiały i przykłady ich zastosowań

Papier, Drewno, Metal, Skóra, Szkło, Tkaniny, Tworzywa sztuczne, Laminaty grawerskie

Akcesoria

Interfejs automatyzacji
Interfejs automatyzacji

Interfejs umożliwia zintegrowanie systemu laserowego firmy Universal, jako zautomatyzowanej komórki produkcyjnej.

Główne korzyści:
- pozwala na integrację z przemysłową linią produkcyjną
- akceptuje standardy sygnałowe w przemyśle

Kamera rejestrująca
Kamera rejestrująca

Kamera rejestrująca, zamontowana wewnątrz systemu laserowego, dostępna w serii urządzeń ILS, automatycznie lokalizuje i wskazuje operatorowi maszyny dokładną pozycję znaczników na drukowanych materiałach. Jednocześnie pozwala na skorygowanie zdefiniowanej pierwotnie ścieżki cięcia, aby jeszcze lepiej dopasować jej kształt do obrabianego materiału.

Kamera pozwala operatorowi na:
- bezpośrednią pracę pod najpopularniejszym graficznym oprogramowaniem wektorowym jak np. Adobe Ilustrator, CorelDRAW i AutoCad
- użycie standardowych znaczników takich jak niewypełnione punktury, linie ciągłe, kursory krzyżykowe i ich kombinacje
- naukę posługiwania się nowymi znacznikami

Kamera rejestrująca jest jedną z unikalnych cech produktów marki Universal.

Kolimator
Kolimator

Kolimator, znany też jako ekspander promienia, poszerza i kolimuje promień lasera, aby zminimalizować rozbieżności i zapewnić niezmienne ognisko na całym grawerowanym obszarze. Wynikiem jego pracy jest niezmienna jakość cięcia i grawerowania od jednego rogu grawerowanego obszaru do drugiego. Kolimator jest konieczny po zainstalowaniu soczewek High Power Density Focusing Optics (HPDFO). Lasery serii ILS posiadają kolimator w standardzie wyposażenia.

Główne korzyści:
- bardziej spójne cięcie i grawerowanie
- wymagany dla HPDFO

Kompresor sterowany komputerowo
Kompresor sterowany komputerowo

Sterowany komputerowo kompresor podaje suche, odolejone powietrze pod ciśnieniem do układu nadmuchu, który wspiera proces grawerowania i cięcia oraz wydłuża czas życia soczewki. Jest kontrolowany przez port USB i włącza się automatycznie, gdy laser zaczyna pracę. Elegancka obudowa kompresora zapewnia cichą pracę pompy. Dzięki kompresorowi możliwe jest zachowanie higieny urządzenia.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i montażu. Zestaw zawiera wszelkie niezbędne dodatki, takie jak kable, przewody oraz wejścia. Kompresor jest kompatybilny z wszystkimi systemami laserowymi Universal z serii VLS, PLS oraz ILS.

Zastosowanie oryginalnego kompresora firmy Universal daje pewność, że powietrze wdmuchiwane do systemu będzie czyste, dzięki czemu urządzenie laserowe właściwie spełni swoją funkcję.

Moduł do precyzyjnego grawerowania (HPDFO)
Moduł do precyzyjnego grawerowania (HPDFO)

Opatentowany moduł HPDFO zwiększa gęstość mocy wiązki optycznej lasera i pozwala skupić promień lasera na dużo mniejszym punkcie. Umożliwia to zwiększenie ostrości poprzez zdecydowanie większą rozdzielczość grawerowanych obrazów oraz dobrą jakość i wysoką precyzję bardzo małych detali. Nasi klienci doceniają uzyskiwaną dzięki niemu wysoką jakość zdjęć. Moduł HPDFO umożliwia grawerowanie dużo mniejszej czcionki oraz pozwala na znakowanie niektórych metali bez środków wspomagających, na przykład żelazo, stal nierdzewną, stal chromowaną oraz tytan.

Skrót HPDFO oznacza High Power Density Focusing Optics, czyli innymi słowy Układ Optyczny Wysokiej Gęstości Mocy. Opatentowany moduł HPDFO jest jedną z unikalnych cech produktów marki Universal.

Zasada działania modułu HPDFO

System ten jest złożony z kolimatora i specjalnie zaprojektowanego zestawu soczewek HPDFO. Kolimator rozszerza i "prostuje" wiązkę opuszczającą laser, a następnie zestaw soczewek skupia wiązkę lasera w znacznie mniejszej - od możliwej do osiągnięcia przy użyciu standardowych systemów optycznych - plamce, zwiększając gęstość mocy lasera. W celu wytworzenia podobnego rozmiaru plamki przy pomocy standardowej optyki, ogniskowa musiałaby być bardzo krótka, od 19mm (0,75") do 25mm (1"), co w wielu zastosowaniach jest wartością zbyt małą, by mogła być użyteczna. HPDFO może zwiększyć użyteczność wszystkich obecnych systemów, jak również niektórych starszych modeli.

Rozmiar plamki wiązki laserowej
Plamka wiązki laserowej

Technologia HPDFO firmy Universal wytwarza mniejszą i bardziej skupioną plamkę wiązki lasera niż wiązka standardowego lasera optycznego. Technologia HPDFO zwiększa koncentrację mocy urządzenia laserowego dla osiągnięcia efektów lasera o zdecydowanie większej mocy.

Technologia HPDFO została zaprojektowana specjalnie w celu uzyskania najmniejszego rozmiaru plamki i najwyższej gęstości mocy możliwych dla długości fal lasera CO2. Ze względu na charakter zbieżności i rozbieżności wiązki laserowej, najlepiej jest wykorzystywać ją do grawerowania bardzo płaskich lub cięcia bardzo cienkich materiałów. Nie jest to właściwy wybór do każdego zadania ale dodanie zdolności do znakowania metalu i mniejszego rozmiaru plamki HPDFO do zestawu narzędzi Twojego lasera jest mądrą decyzją dla prawie każdego właściciela sprzętu marki Universal.

Moduł Pass-Through

Materiałowy tryb Pass-Through klasy 4 to opatentowana technologia, dostępna w systemach laserowych ILS, która zawiera funkcje bezpieczeństwa konieczne do zmiany systemu laserowego w otwarte urządzenie laserowe klasy 4. Osiąga się to poprzez nałożenie blokad bezpieczeństwa lasera na boczne drzwi wybranych systemów laserowych firmy Universal, co pozwala użytkownikowi na obróbkę długich rolek materiału lub przedmiotów zbyt dużych, aby umieścić je w obszarze roboczym. W celu bezpiecznego i zgodnego z normami użytkowania otwartego systemu laserowego należy przestrzegać dodatkowych warunków bezpieczeństwa pracy, które zwykle nie są wymagane przy całkowicie zamkniętym systemie laserowym. Tryb Pass-Through pozwala użytkownikowi szybko i łatwo zamienić dane systemy laserowe firmy Universal z całkowicie zamkniętej klasy działania 1 do otwartej klasy działania 4 i odwrotnie.

Moduł Pass-Through jest jedną z unikalnych cech produktów marki Universal.

Główne korzyści:
- pozwala na obróbkę materiałów o dowolnej długości
- zmienia system laserowy w otwarte urządzenie laserowe klasy 4.

Moduł SuperSpeed
Moduł SuperSpeed w laserach serii PLS (z lewej) i ILS (z prawej)

W module SuperSpeed obrazy rastrowe tworzone są poprzez drukowanie ściśle dopasowanych równoległych wzorów punktów tworzących obrazy. Opatentowana opcja SuperSpeed działa z funkcją konfiguracji podwójnego lasera, dostępną wyłącznie w systemach PLS i ILS, wykorzystując niezależną od siebie pulsację dwóch laserów. Oznacza to, że dwie linie obrazu rastrowego mogą być grawerowane lub znakowane jednocześnie, zdecydowanie redukując czas wykonania zadania oraz zwiększając wydajność. Prawidłowe działanie funkcji wymaga dwóch laserów ULS o tym samym poziomie mocy. Przy zadaniach wymagających połączenia cięcia i grawerowania, lasery mogą najpierw zostać rozdzielone do wykonania np. grawerowania rastrowego, a następnie ponownie połączone w celu wykorzystania łącznej mocy obu laserów dla cięcia wektorowego. SuperSpeed działa najlepiej z bardzo płaskimi, sztywnymi materiałami.

Opatentowany moduł SuperSpeed jest jedną z unikalnych cech produktów marki Universal.

Główne korzyści:
- znacząco szybsze grawerowanie obrazu rastrowego
- brak redukcji mocy podczas cięcia

Nadmuch boczny
Nadmuch boczny

Dołączany do karetki nadmuch boczny zalecany jest do pracy wraz ze sterowanym komputerowo kompresorem. Kieruje pod wysokim ciśnieniem strumień powietrza o stałym natężeniu, aby zapobiegać pojawieniu się płomienia oraz wydmuchiwać dym oraz drobiny pyłu z powierzchni obrabianego materiału.

Nadmuch ustawiamy pod kątem w stosunku do promienia lasera tak, aby zanieczyszczenia były odprowadzane na zewnątrz urządzenia. Dzięki niemu obrabiany materiał ulega schłodzeniu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy poddajemy obróbce surowce, które łatwo się topią lub podpalają. Nadmuch boczny jest także bardzo użyteczny podczas pracy z gumą stemplarską lub innymi materiałami, które podczas obróbki laserowej, tworzą spore ilości dymu i pyłu.

Nadmuch boczny tworzy bardzo zgrany duet z oryginalnymi kompresorami firmy Universal.

Podciśnieniowy stół do cięcia (tzw. plaster miodu)
Podciśnieniowy stół do cięcia

Podciśnieniowy stół do cięcia zapewnia uniesioną platformę materiału typu "plaster miodu", użyteczną w zastosowaniach cięcia materiałów. Tym samym zapobiega kontaktowi obrabianego przedmiotu z podłożem, co pozwala zminimalizować odbicia wsteczne wiązki lasera. Usuwa dym znad i spod ciętego materiału oraz redukuje możliwość uszkodzenia tylnej powierzchni elementu, tym samym zwiększając jakość cięcia poprzez utrzymanie niezbędnej czystości. Linijki na obwodzie stołu pozwalają na dokładniejsze pozycjonowanie obrabianego elementu na stole roboczym.

Jeśli użytkownik posiada bardzo mocny system wyciągowy, plaster może służyć jako stół próżniowy. Opcja ta bywa przydatna w czasie obróbki materiałów, które mają tendencję do spaczania.

Podwójna głowica
Podwójna głowica

Podwójna głowica umożliwia dodanie drugiej karetki do systemu ruchu. Rozdzielacz promienia w środku karetki dzieli promień laserowy na dwa, każdy o połowie mocy nominalnej lasera. Moduł ten umożliwia jednoczesne grawerowanie lub cięcie dwóch kopii obrazu / wzoru, istotnie zwiększając produktywność w przypadku, gdy obraz lub wzór musi być powtarzany wiele razy. Moc lasera dostępna dla każdej z kopii obrazu lub cięcia to tylko połowa całkowitej mocy lasera, więc konieczne jest używanie urządzenia laserowego o większej mocy.

Opcja występuje w laserach Universal Laser Systems w serii PLS.

Przystawka rotacyjna
Przystawka rotacyjna

Przystawka rotacyjna może być instalowana oraz de-instalowana bez konieczności restartowania systemu laserowego. Umożliwia też montaż oraz obróbkę elementów cylindrycznych. Tym samym pozwala na bardzo szybkie grawerowanie, znakowanie wektorowe oraz cięcie. Przytrzymywanie elementu z dwóch końców daje możliwość grawerowania rastrowego z dużą prędkością. Może automatycznie obracać się o ponad 360°, dlatego pozwala na grawerowanie na pełnym obwodzie elementu grawerowanego.

Na przystawkę rotacyjną można zamontować np. butelkę na wino lub filiżankę. Czujniki wykrywają zainstalowaną przystawkę rotacyjną oraz automatycznie dokonują wszystkich kalibracji wymaganych podczas pracy na przystawce.

Sterowane komputerowo wspomaganie sprężonym powietrzem
Sterowane komputerowo wspomaganie sprężonym powietrzem

Sterowane komputerowo wspomaganie sprężonym powietrzem doprowadza sprężone powietrze do karetki systemu poruszania. Przy zastosowaniu akcesoriów takich jak stożek nadmuchu pionowego lub nadmuch boczny, kieruje sprężone powietrze bezpośrednio na powierzchnię obrabianego materiału. Dawka powietrza jest kontrolowana przez sterownik Laser Interface+, może być więc automatycznie dostosowywana podczas pracy.

Opcja wymaga stożka nadmuchu pionowego lub nadmuchu bocznego i jest dostępna w seriach PLS i ILS.

Wspomaganie sprężonym powietrzem

Wspomaganie sprężonym powietrzem z ochroną optyki przedłuża żywotność soczewek skupiających, chroniąc je przed dymem, zanieczyszczeniami lub płomieniami wytwarzanymi podczas obróbki laserowej. Żaden element optyki nie posiada całkowitej odporności na uszkodzenia, mimo że soczewki skupiające Universal są zaprojektowane pod kątem trwałości i łatwości użycia. Jeżeli błądzący płomień lub kawałek wyrzuconego materiału uderzyłby w soczewki skupiające, mogłyby one pęknąć i niezbędna byłaby ich wymiana kosztująca kilkaset dolarów. Chroniące optykę wspomaganie sprężonym powietrzem znacznie redukuje to ryzyko przez dmuchanie sprężonym powietrzem na powierzchnię roboczą, tłumiąc w ten sposób płomienie i zdmuchując dym i zanieczyszczenia. Sprężone powietrze utrzymuje potencjalnie szkodliwe cząstki stałe w bezpiecznej odległości od soczewek skupiających. Poza korzyściami związanymi z ochroną optyki, wspomaganie sprężonym powietrzem z ochroną optyki może zapewnić wyśmienite wyniki obróbki niektórych materiałów, zapobiegając topieniu się materiału i pozostawiając gładkie i wypolerowane krawędzie cięcia.

Opcja wspomagania sprężonym powietrzem z ochroną optyki jest dostępna w wersji standardowej, a także w wersji sterowanej komputerowo. Wersja sterowana komputerowo włącza się i wyłącza automatycznie oraz dostosowuje prędkość przepływu powietrza do aktualnie wykonywanej obróbki.

Główne korzyści:
- ochrona optyki
- wyższa jakość cięcia i grawerowania

Sterowane ręcznie wspomaganie sprężonym powietrzem
Sterowane ręcznie wspomaganie sprężonym powietrzem

Wyposażone w stożek o wymiarach 1,5 cala oraz 2,0 cali sterowane ręcznie wspomaganie sprężonym powietrzem doprowadza sprężone powietrze do karetki systemu poruszania. Przy zastosowaniu akcesoriów takich jak stożek nadmuchu pionowego lub nadmuch boczny, kieruje sprężone powietrze bezpośrednio na powierzchnię obrabianego materiału. Dawka powietrza jest kontrolowana za pomocą pokrętła.

Opcja jest dostępna w laserach samojezdnych VLS i PLS, natomiast w seriach ILS oraz nabiurkowych VLS jest to funkcja standardowa.

Wspomaganie sprężonym powietrzem

Wspomaganie sprężonym powietrzem z ochroną optyki przedłuża żywotność soczewek skupiających, chroniąc je przed dymem, zanieczyszczeniami lub płomieniami wytwarzanymi podczas obróbki laserowej. Żaden element optyki nie posiada całkowitej odporności na uszkodzenia, mimo że soczewki skupiające Universal są zaprojektowane pod kątem trwałości i łatwości użycia. Jeżeli błądzący płomień lub kawałek wyrzuconego materiału uderzyłby w soczewki skupiające, mogłyby one pęknąć i niezbędna byłaby ich wymiana kosztująca kilkaset dolarów. Chroniące optykę wspomaganie sprężonym powietrzem znacznie redukuje to ryzyko przez dmuchanie sprężonym powietrzem na powierzchnię roboczą, tłumiąc w ten sposób płomienie i zdmuchując dym i zanieczyszczenia. Sprężone powietrze utrzymuje potencjalnie szkodliwe cząstki stałe w bezpiecznej odległości od soczewek skupiających. Poza korzyściami związanymi z ochroną optyki, wspomaganie sprężonym powietrzem z ochroną optyki może zapewnić wyśmienite wyniki obróbki niektórych materiałów, zapobiegając topieniu się materiału i pozostawiając gładkie i wypolerowane krawędzie cięcia.

Opcja wspomagania sprężonym powietrzem z ochroną optyki jest dostępna w wersji standardowej, a także w wersji sterowanej komputerowo. Wersja sterowana komputerowo włącza się i wyłącza automatycznie oraz dostosowuje prędkość przepływu powietrza do aktualnie wykonywanej obróbki.

Główne korzyści:
- ochrona optyki
- wyższa jakość cięcia i grawerowania

Sterowany komputerowo filtr powietrza
Sterowany komputerowo filtr powietrza

Sterowany komputerowo filtr powietrza pełni dwie główne funkcje. Przede wszystkim usuwa dym z wnętrza plotera laserowego. Dodatkowo odsysa generujące się opary, dzięki czemu na delikatnych podzespołach nie gromadzi się wilgoć.

System ten znajduje zastosowanie, gdy nie jest możliwa instalacja typowego wyciągu zewnętrznego. Cały układ sterowany jest poprzez port USB oraz automatycznie uruchamia się i wyłącza, gdy urządzenie laserowe wykonuje pracę.

Uwagę klientów przyciąga klasyczny i elegancki design tego praktycznego systemu filtrującego. Ma możliwość przesuwania, trwałą konstrukcję i jest kompatybilny wyłącznie z nabiurkowymi ploterami z serii VLS.

Alternatywą dla filtra Universal jest szeroka gama systemów filtrujących marki BOFA.

System filtrów

System filtracji

Urządzenie do filtrowania powietrza produkuje odsysający strumień powietrza, umożliwiający usuwanie dymu i oparów powstających podczas obróbki materiałów. Trzystopniowy system filtracji ULS składa się z filtra wstępnego usuwającego gruboziarniste cząstki stałe, filtra HEPA usuwającego drobniejsze cząstki do 0,30 mikrona oraz filtra węglowego, usuwającego opary i przykre zapachy.

Wysokociśnieniowy silnik wyciągowy zapewnia przepływ powietrza. Jednostka filtrująca wyposażona jest w czujniki monitorujące filtr wstępny i HEPA, a także miernik monitorujący stopień pochłaniania przez filtr węglowy. Uniwersalny panel kontrolny (UCP) ostrzega, kiedy zbliża się pora wymiany każdego z filtrów.

Stożek nadmuchu pionowego
Stożek nadmuchu pionowego

Stożek nadmuchu pionowego powinno jest zalecany do użytku wraz ze sterowanym komputerowo nadmuchem powietrza. Pozwala on na skierowanie strumienia powietrza na materiał obrabiany pionowo, co powoduje zmniejszenie płomienia, dzięki czemu zwiększa się jakość grawerowania oraz cięcia.

Strumień powietrza jest kontrolowany za pomocą programu sterującego. Zastosowanie oryginalnego kompresora firmy Universal daje gwarancję, że wprowadzane do systemu laserowego powietrze będzie czyste.

Polecamy naszym klientom stosowanie stożka nadmuchu pionowego w celu zwiększenia żywotności elementów systemu laserowego.

Stół PIN-owy
Stół PIN-owy

Stół do mocowania materiału za pomocą kołków firmy Universal jest rozwiązaniem zaprojektowanym, aby zmniejszyć ryzyko defektów oraz niedoskonałości, które mogą wystąpić podczas cięcia akrylu, drewna lub innych delikatnych materiałów, przy użyciu standardowych stołów stosowanych do cięcia laserem. Dzięki użyciu aluminiowych kołków wraz ze specjalną powłoką do mocowania obrabianego materiału, mocujący stół PIN-owy umożliwia zmniejszenie ilości energii lasera, która jest odbijana od podłoża w kierunku materiału.

Stół PIN-owy firmy Universal składa się z modułowej podstawy (wymiary 305 x 305 mm ~ 12 x 12 cali), szesnastu kołków mocujących materiał i czterech kołków do pozycjonowania. Podstawa jest wyposażona w magnesy, które pozwalają na dokładne i szybkie wyrównanie jej do innych stołów firmy Universal. Kołki idealnie pasują do otworów w podstawie (w kształcie siatki z odstępami 25 mm ~ 1 cal) i mogą być zablokowane za pomocą śrub w przypadku produkcji wielkoseryjnej.

Cechy:
- odwracalna podstawa wyposażona w magnesy na krawędziach
- kołki nośne o zaokrąglonych końcach (16 szt.)
- kołki mocujące o płaskich końcach (4 szt.)
- łatwe ustawianie i blokowanie kołków
- powłoka pochłaniająca energię lasera

Główne korzyści:
- eliminuje ryzyko defektów i niedoskonałości powstałych przez odbitą energię lasera
- modułowa budowa pozwalająca dopasować go do każdej serii laserów ULS
- łatwa zmiana ustawienia kołków

Prezentacja i sprzedaż

Nie wiesz jaki laser wybrać aby był odpowiedni dla Twoich potrzeb? Masz wątpliwości w jaki sposób obrabiać materiał aby efekt końcowy spełnił Twoje oczekiwania?

Korzystając z wieloletniego doświadczenia specjalistów Działu Technologii Laserowych, masz pewność, że otrzymasz najwyższej jakości wsparcie techniczne. Niezależnie czy dotyczy ono wyboru urządzenia laserowego, aplikacji, doboru parametrów czy materiału, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Nasi specjaliści doradzą jaki model urządzenia będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Park maszynowy firmy Colop Polska pozwala na przetestowanie praktycznie wszystkich dostępnych na rynku materiałów oraz wskazanie jaka konfiguracja maszyny będzie najbardziej dopasowana do konkretnej aplikacji.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, nasz dział techniczny jest do Twojej dyspozycji!

Tel.: 32 388 70 53
E-mail: tomasz.florian@lasery.pl

Pytanie o urządzenie:

 
Czy jest Pan/Pani klientem Colop Polska ?*
 
Czy posiada Pan/Pani urządzenie laserowe?*
Proszę obliczyć 1 plus 8.

 

 
Przetwarzanie danych*
 
Marketing elektroniczny*
 
Personalizacja oferty*

 

Administratorem Państwa danych jest COLOP Polska Sp. z o.o. Bytom, ul. Smolenia 16, NIP 626-000-34-70. Kontakt office@colop.pl oraz 32-388-70-30. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności. Oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany usunięcia oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.