Zadzwoń +48 32 388 70 51

Drewno lite do obróbki laserowej

Drewno lite do obróbki laserowej

Drewno lite

Nasza oferta obejmuje wiele rodzajów drewna litego, zarówno ze względu na kolor jak i grubość. Każdy gatunek drewna oferuje inny kontrast uzyskanego graweru zapewniając niesamowite efekty, a szlifowana oraz lakierowana powierzchnia prezentuje się niezwykle elegancko jednocześnie zapewniając trwałość materiału.

Drewno pochodzi z lasów w Colorado, USA, dzięki czemu jest materiałem suchym, co sprawia, że obróbka laserem jest szybka i prosta oraz nie pozostawia opyleń. W zależności od rodzaju drewna zaleca się stosowanie różnych mocy i prędkości lasera. Laserowe cięcie i grawerowanie drewna pozwala uzyskać precyzyjne i gładkie kształty i krawędzie. Czyszcząc materiał po obróbce laserowej nie należy używać środka czyszczącego bezpośrednio na materiał a przy użyciu delikatnej ściereczki.

Uwaga! Ze względu na naturę drewna, każdy produkt ma naturalną wariancję słoi. Drewno może delikatnie rosnąć, kurczyć się czy zmieniać kolor wraz z wiekiem i różnymi zmianami klimatycznymi.

Zastosowanie

Produkt uniwersalny, bardzo popularny, sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach tj. przy produkcji wszelkiego rodzaju tabliczek, ramek, obudów, zaproszeń, opakowań, eleganckich zakładek do książek, magnesów na lodówkę, breloków do kluczy, pamiątek, skrzyneczek i stojaków na alkohol, podkładek, dekoracji wnętrz, identyfikatorów, zawieszek do bagażu, ozdób świątecznych, prac 3D, zdjęć, biżuterii, menu, certyfikatów, gadżetów promocyjnych, nagród itp. Do użytku wewnętrznego!

Właściwości

  • Dostępne kolory: olcha, wiśnia, klon, dąb czerwony, orzech
  • Dostępne grubości: 1.6 mm, 3.2 mm, 4.8 mm
  • Format: 610 x 290 mm

Metody obróbki

  • Grawerowanie laserem
  • Cięcie laserem

Parametry obróbki

Na parametry obróbki składają się liczne czynniki, dlatego też ważne jest aby indywidualnie dobierać parametry pod konkretną aplikację. Przed przystąpieniem do pracy zaleca się wykonanie wcześniejszych testów na materiale.