Zadzwoń +48 32 388 70 51

Mata adhezyjna do profesjonalnej obróbki laserowej

Mata adhezyjna do profesjonalnej obróbki laserowej

Mata adhezyjna do profesjonalnej obróbki laserowej

Mata adhezyjna do profesjonalnej obróbki laserowej to ułatwiający pozycjonowanie podkład pod cięty materiał. Mata zastępuje stół próżniowy, dzięki jej zastosowaniu możemy przymocować materiał bezpośrednio na stole roboczym bez użycia taśm klejących, klem itp. Dzięki specjalnej strukturze powierzchni materiał przylega do maty co zapobiega jego odkształcaniu się, przemieszczaniu oraz zapewnia precyzyjną obróbkę laserem. Jego zastosowanie skraca czas obróbki materiału po wygrawerowaniu - elementy po wycięciu z materiału nadal pozostają przyklejone do maty, co skraca czas i ułatwia ich czyszczenie, w przypadku większej ilości elementów. Mata ułatwia pozbieranie obrobionego już materiału z lasera aby włożyć kolejny, dzięki czemu wpływa na skrócenie czasu przestoju maszyny. Co więcej mata zabezpiecza, zarówno laser jak i materiał, przed zabrudzeniami oraz działaniem wstecznym wiązki lasera.

Mata zaprojektowana została specjalnie z myślą o ploterach laserowych dzięki czemu przystosowana jest do pracy w wysokich temperaturach. Dzięki dodatku aluminium jest ona bardzo trwała, co przy prawidłowym użytkowaniu zapewnia długą żywotność maty (1-2 lata). Uwaga: przy użyciu zbyt dużej mocy lasera powstałe na macie nacięcia mogą wpłynąć na jej właściwości. Świetnie sprawdzi się przy obróbce różnych materiałów m.in. papieru, laminatu czy pleksi. Uwaga: nie stosować do metali np. Graval, AlumaMark, Durablack, ze względu na przyklejanie się materiału do maty adhezyjnej.  Łatwa w czyszczeniu - wystarczy woda i miękka gąbka, dodatek mydła odtłuści powierzchnię. Uwaga: do czyszczenia nie używać papieru ani szmatek, gdyż mogą one pozostawić drobinki na powierzchni maty.

Zastosowanie

Mata adhezyjna do laserowego cięcia materiałów grawerskich. Odpowiednia dla wszystkich urządzeń laserowych i grawerek mechanicznych.

Właściwości

  • Podstawowy format sprzedaży: 610 x 305 mm
  • Inne formaty dostępne na zamówienie indywidualne: 305 x 200 mm, 305 x 305 mm, 400 x 300 mm, 610 x 400 mm, 610 x 610 mm,
    610 x 1220 mm
  • Możliwość zamówienia maty w indywidualnym formacie dopasowanym do Twojego lasera

Instrukcja użycia

Instrukcja użycia maty do profesjonalnej obróbki laserowej

Film pokazujący zastosowanie maty