Zadzwoń +48 32 388 70 51

Szczegóły aktualności

Odkryj innowacje Universal - Dualna konfiguracja lasera

Produkty Universal Laser Systems pochodzą z wzajemnie wspierających się i zorientowanych na Klienta technologii laserowego przetwarzania materiałów. Pracują razem jak zębatki na sprzęcie, perfekcyjnie zazębiając się, aby zapewnić każdemu Klientowi optymalne rozwiązanie do obróbki laserowej.

Opatentowana konfiguracja dualnego lasera z ULS to zupełnie inne podejście zachęcające do korzystania z wielu źródeł laserowych. Wiązka każdego lasera jest połączona z platformą, a nie z laserem lub oddzielnym zespołem. Ta unikalna konstrukcja systemu laserowego zapewnia wiele korzyści dla Klienta.

Rozszerza możliwości laserowej obróbki materiałów grawerskich

Polaryzacja jest wykorzystywana przez ULS do łączenia wielu źródeł lasera w jedną wiązkę, co radykalnie zwiększa dostępny zakres mocy nawet do 500 watt. Dodatkowo, systemy wyposażone w dwa źródła laserowe mogą łączyć lasery o różnych poziomach mocy i długościach fal. Ta cecha jest bardzo przydatna przy laserowej obróbce materiałów, ponieważ zarówno tempo dostarczania energii, jak i moc szczytowa są różne dla każdego poziomu mocy lasera. Na przykład drewno ma tendencję do tworzenia większej ilości karbonizacji, ponieważ pali się przy mniejszej mocy, tworząc znak o wysokim kontraście. Jeśli używasz lasera o wyższej mocy, jest mniej zwęglenia ale też mniejszy kontrast. Oba znaki o wysokim i niskim kontraście są przydatne przy obróbce drewna.

Systemy laserowe z podwójnym laserem oferują ponad sześciokrotnie większą liczbę konfiguracji lasera. Każda unikalna kombinacja mocy lasera i długości fali oferuje użytkownikowi dodatkową opcję konfiguracji optymalnego rozwiązania do obróbki materiałów laserowych dla jego zastosowania. Poziom elastyczności jest więc bardzo wysoki. Każda z poniższych aplikacji wymaga unikatowej pary źródeł laserowych w celu uzyskania idealnych rezultatów:

  • Cięcie laserowe grubych materiałów: 2 x 75 watt 10,6 μm
  • Precyzyjne cięcie cienkich materiałów: 2 x 10 watt 10,6 μm
  • Wysokowydajne znakowanie rastrowe: 2 x moc lasera 10,6μm i SuperSpeed ​​™
  • Znakowanie laserowe i cięcie tworzyw sztucznych: 1 x 30 watt 9,3 μm i 1 x 75 watt 10,6 μm
  • Cięcie laserowe i selektywna ablacja cienkich warstw: 1 x 10 watt 10,6μm i 1 x 30 watt 10,6μm
  • Dwukolorowe znakowanie drewna: 1 x 10 watt 10,6μm i 1 x 75 watt laser 10,6μm

Liczba dostępnych kombinacji mocy i długości fali do konfiguracji z jednym i dwoma źródłami lasera

Poprawia niezawodność

ULS produkuje wysokiej jakości źródła laserowe, które działają niezawodnie przez wiele lat. Jednak wszystkie źródła laserowe ostatecznie wymagają serwisu. Podwójna konfiguracja lasera praktycznie eliminuje czas przestoju. Jeśli jedno źródło laserowe wymaga wymiany lub naprawy, drugie źródło laserowe może nadal działać. Po zakończeniu usługi serwisowej laser można ponownie zainstalować i przywrócić do poprzednich ustawień.

Poprawia wydajność systemu laserowego

W maszynach do cięcia laserowego, grawerowania i znakowania z konfiguracją podwójnego lasera połączenie odbywa się w samym systemie zamiast w wózku, tak jak ma to miejsce w przypadku innych systemów. Wszystkie elementy optyczne ULS są małe i lekkie. 

Systemy laserowe w konfiguracji z podwójnym laserem łączą oba źródła za pomocą łącznika polaryzacyjnego,
w wyniku czego powstaje spolaryzowana wiązka krzyżowa.

Z punktu widzenia przetwarzania materiałów grawerskich liniowo spolaryzowana energia lasera może powodować asymetryczne interakcje z materiałem. Na przykład liniowo spolaryzowana wiązka przecinająca materiał często będzie szersza w jednym kierunku niż w drugim. Podwójna konfiguracja lasera wykorzystuje opcję pozwalającą użytkownikom zainstalować dwa lasery na tym samym systemie laserowym i stworzyć wiązkę spolaryzowaną krzyżowo, zapewniając spójne szerokości cięcia niezależnie od kierunku ruchu.

Współpracuje z innymi unikalnymi funkcjami lasera Universal

Konfiguracja podwójnego lasera umożliwia Klientom maksymalizację użyteczności kilku innych unikatowych funkcji i technologii systemów laserowych Universal, takich jak  SuperSpeed​​™, Multi-Wavelength™ i MultiWave Hybrid™ i wiele innych. Podwójna konfiguracja lasera zwiększa także zalety Rapid Reconfiguration, umożliwiając równoległe połączenie dwóch oddzielnych źródeł lasera w jednym systemie. Ten ekosystem technologiczny wskazuje na wysoki stopień uwzględnienia w projektowaniu i budowie wszystkich produktów ULS, maksymalizacji możliwości Klienta, elastyczności i rentowności.

Chroni i optymalizuje inwestycje

Wielu Klientów zaczyna od systemu z podwójnym laserem, ale używa tylko jednego źródła laserowego. W miarę upływu czasu, gdy ich firma rośnie, pojawia się myśl o zakupie drugiego źródła laserowego, aby rozszerzyć zakres możliwości obróbki materiałów laserowych i / lub zwiększyć produktywność. W przypadku innych systemów laserowych każdy zakup nowego lasera stwarza dodatkowe problemy, ponieważ nie można ich tak łatwo zainstalować na posiadanym już systemie. Nie dotyczy to jednak konfiguracji podwójnego lasera ULS. Zdecydowana większość źródeł laserowych zakupionych od Universal Laser Systems w przeszłości utrzymuje kompatybilność z najnowszymi systemami ULS, co daje dużo większe możliwości dostosowania urządzeń do potrzeb rozwijającej się firmy, zapewniając zarówno długoterminową kompatybilność laserową, jak i praktycznie nieograniczone możliwości przyszłych konfiguracji systemów laserowych.

Laserowe urządzenie do cięcia, grawerowania i znakowania wyposażone w konfigurację podwójnego lasera zapewnia Klientom wysoki poziom elastyczności dzięki inwestycjom. Na przykład Klient może zakupić lasery o tej samej mocy lub zamiast tego zdecydować o mocy mieszanej, w zależności od potrzeb konkretnych aplikacji. Dzięki konfiguracji z podwójnym laserem Klienci mogą teraz wybrać bardziej ekonomiczną opcję, mając pełną świadomość, że przyszłe uaktualnienie jest niezwykle łatwe. Nie tylko zapewni przewagę przepustowości poprzez połączenie obu źródeł, ale także zapewni wszystkie korzyści związane z przetwarzaniem dwoma źródłami lasera.

Wróć