Zadzwoń +48 32 388 70 51

Multi-Camera Vision

Multi-Camera Vision to funkcja, która zapewnia widok pliku projektu cyfrowego, który pokrywa lub jest nałożony na materiał umieszczony w obszarze roboczym systemu laserowego. Strategicznie rozmieszczone kamery rejestrują cały obszar obróbki oraz zbliżenie materiału umieszczonego w laserze. Poprzez oprogramowanie Laser System Manager (LSM) użytkownik steruje widokami kamery, ruchem, obrotem i skalowaniem pliku z projektem.

Pełny widok obszaru roboczego

Kamera znajduje się po wewnętrznej stronie klapy lasera i po otwarciu wskazuje bezpośrednio na obszar roboczy urządzenia.

Kamera znajdująca się na klapie zapewnia obraz z korekcją zniekształceń całego obszaru roboczego oraz elementów umieszczonych na stole roboczym plotera laserowego.

Widok z bliska w wysokiej rozdzielczości

Druga kamera przymocowana jest do karetki doprowadzającej wiązkę laserową do miejsca grawerowania czy też cięcia. Kamera ta umieszczona jest bezpośrednio nad obrabianym materiałem.

Kamera przymocowana do karetki zapewnia widok z bliska materiału w wysokiej rozdzielczości i jest idealna do wspomagania precyzyjnego umieszczania plików z projektami na mniejszych elementach. Aparat jest w stanie uchwycić mniej niż 10cm2 obszaru lub mniej niż 2% całego obszaru roboczego. Jeśli element jest większy niż pole widzenia aparatu, kamera wykonuje wiele zbliżeń (kafelków), które są natychmiast łączone w jedną całość.

Wymiarowanie i ostateczne pozycjonowanie plików z projektami

Program Laser System Manager (LSM) ułatwia precyzyjne pozycjonowanie i wymiarowanie plików z projektami za pomocą elementów służących do przesuwania, obracania oraz skalowania z informacją zwrotną w czasie rzeczywistym, możliwą dzięki zaawansowanym algorytmom systemu wizyjnego.

Poniżej projekt został obrócony za pomocą elementu sterującego (Rotate). Możliwy jest dowolny kąt obrotu.

Zmieniono rozmiar projektu za pomocą elementu sterującego (Scale).

Projekt został umieszczony w ostatecznym położeniu w widoku materiału za pomocą elementu sterującego (Move).

Innym zastosowaniem technologii kamer jest rejestracja. Dzięki rejestracji kamera lokalizuje i określa dokładne położenie znaczników na materiałach wewnątrz systemu laserowego. Oprogramowanie dostosowuje wstępnie zdefiniowaną ścieżkę cięcia, aby pasowała do materiału. Aby dowiedzieć się więcej o tej funkcji, zobacz Universal Camera Registration Innovation.