Chcesz uzyskać doskonałe rezultaty cięcia laserowego? Odpowiednio dobrany stół roboczy ma ogromne znaczenie na efekty końcowe pracy lasera. Zastosowanie stołu roboczego zapobiega kontaktowi obrabianego przedmiotu z podłożem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia defektów oraz niedoskonałości powstałych przez odbitą energię lasera. Co więcej użycie stołu zapewnia łatwość odprowadzania dymu, kurzu i ciepła spod ciętego materiału. Koncepcja modułowego stołu roboczego, który łatwo i szybko możemy zmienić, umożliwia dostosowanie systemu laserowego do konkretnej aplikacji jaką chcemy wykonać. W zależności od materiału oraz od zastosowania możemy dobrać jeden z trzech stołów roboczych: podciśnieniowy stół do cięcia tzw. plaster miodu, stół pinowy lub stół nożowy.
Stół plaster miodu idealnie sprawdzi się przy obróbce cienkich materiałów tj.: skóra, tkaniny czy papier. Pozwala na dokładne pozycjonowanie dzięki linijkom na obwodzie stołu. Przy mocnym systemie wyciągowym może posłużyć również jako stół próżniowy z podsysem, co jest niezwykle przydatne przy obróbce materiałów posiadających tendencję do wyginania się jak np. papier czy folia. Dzięki płaskości materiału zapewnia idealny efekt cięcia przez właściwe ogniskowanie na całej powierzchni. Uniesienie materiału nad platformę pozwala także na przechodzenie wiązki lasera przez materiał, co poprawia wydajność cięcia.
Stół pinowy jest niezwykle pomocny przy obróbce delikatnych materiałów jak drewno czy akryl. Składa się z modułowej podstawy oraz zestawu kołków służących mocowaniu materiału. Kołki mogą być zarówno ustawione i zablokowane przy produkcji wielkoseryjnej, jak i łatwo zmieniane w razie potrzeby w przypadku produkcji jednostkowej. Wyposażony w magnesy na krawędziach pozwala na dokładne wyrównanie do innych stołów, a jego budowa zapewnia dopasowanie do wszystkich modeli urządzeń laserowych Universal.
Natomiast stół nożowy będzie najlepszym wyborem w przypadku cięcia grubszych materiałów i większych arkuszy. Zalecany do stosowania w laserach CO2 przy użyciu wysokiej mocy lasera oraz niskiej prędkości. Składa się z kilkunastu aluminiowych ostrzy, których gęstość może być przez nas dostosowywana w zależności od zadania i rozmiaru obiektu.