Zadzwoń +48 32 388 70 51

Referentka i lak

Referentka i lak

Referentka mosiężna

Referentka mosiężna

Referentka mosiężna o średnicy 22 mm stosowana jest między innymi do zabezpieczeń takich jak plombowanie drzwi, szaf itp. Często wykorzystywana przez banki czy służby mundurowe. Doskonale sprawdza się w firmach, a także w urzędach, gdzie niezbędna jest ochrona dokumentów. Pełniąc rolę zabezpieczającą, referentka jest jednocześnie świadectwem wiarygodności i nienaruszalności. Ponadto, stosowana jest również do wyciskania monet okolicznościowych. W zależności od zapotrzebowania klienta referentki mogą mieć wygrawerowane logo, nazwę lub numer identyfikujący podmiot korzystający z niej. Dołączony uchwyt ułatwia wygodne używanie, ale także pozwala na przymocowanie referentki do kluczy.

Lak

Lak

Lak jest popularnym materiałem, wykorzystywanym do produkcji ozdobnych pieczęci na zaproszeniach i specjalnych dokumentach. Wraz z referentką stosuje się go także przy plombowaniu drzwi, wodomierzy, szaf i innych. Lak dostępny jest w kolorze: czerwonym, czarnym, granatowym, burgundowym, zielonym, złotym i srebrnym.

 

Łyżeczka do laku

Łyżeczka do laku

Łyżeczka do laku to pomocny produkt, który usprawnia proces  roztapiania laku. Dzięki niej użytkownik z łatwością może wykonać odbicie lakowe w odpowiednim miejscu stemplowanej powierzchni. Łyżeczka do laku ma długość 10 cm i wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Miseczka wykonana jest m.in. ze stopu miedzi, której zawdzięcza piękny kolor. Ma 3 cm średnicy. Dodatkowo posiada lejek, który ułatwia rozlanie laku w na wybranym miejscu. Łyżeczka ma drewnianą rączkę, wykonaną z ciemnego drewna, która gwarantuje wygodną pracę, a także izoluje dłoń użytkownika od nagrzewającego się metalu. Narzędzie nie powoduje opaleń, ani nie przypala roztapianego laku.

Instrukcja użytkowania łyżeczki do laku:

 1. Przygotuj: laskę laku, łyżeczkę do roztapiania laku, nóż, zapalniczkę/podgrzewacz, kartkę papieru lub kopertę, na której zostanie wykonane odbicie pieczęci.
 2. Nożykiem odetnij kawałek laseczki laku. Włóż go do miseczki.
 3. Zapal świeczkę i umieść łyżeczkę nad płomieniem. Po chwili lak zacznie się rozpuszczać.
 4. Rozgrzany lak wylej w miejscu, w którym planujesz wykonać odbicie.

Wykonanie odbicia - przed wykonaniem odbicia dobrze jest schłodzić stempel, np. w misce z wodą, następnie przetrzeć szmatką, aby nie zamoczyć stemplowanej powierzchni.

 1. Po wylaniu laku na kartkę odczekaj ok. 5 – 10 sekund, następnie odciśnij lekko stempel, tak aby cały lak nie wypłynął spod stempla.
 2. Pozostaw lak do wystygnięcia przez 30 – 50 sekund. Po tym czasie delikatnie podnieś stempel jednocześnie przytrzymując stemplowany materiał. Pamiętaj, aby nie wykonywać ruchów obrotowych, które mogłyby uszkodzić odbity projekt.

UWAGA! Długość stygnięcia odbicia jest uzależniona od projektu. Im więcej elementów posiada projekt (skomplikowana grafika, małe detale,  delikatne literki), tym czas schnięcia laku jest dłuższy.

Jak czyścić łyżeczkę do laku?

Aby wyczyścić łyżeczkę z laku należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Ponownie podgrzej łyżeczkę;

2. Wylej resztę topionego laku na papier do pieczenia lub matę silikonową (resztki laku można ponownie wykorzystać);

3. Przetrzyj delikatnie miseczkę ręcznikiem papierowym;

4. Pozostały na łyżeczce osad doczyść płynem do mycia naczyń za pomocą szorstkiej strony gąbki kuchennej. Jeżeli osad w dalszym ciągu nie zmywa się, można doczyścić łyżeczkę używając alkoholu etylowego.

UWAGA! Rozgrzany lak oraz metal mogą spowodować poparzenia skóry. Zalecamy zachować ostrożność podczas czyszczenia łyżeczki.

Zastosowanie

Lak wraz z referentką wykorzystywany jest zarówno w celach zabezpieczających jak i ozdobnych.

Właściwości

 • dostępne średnice stempla do laku: 25 mm, 35 mm
 • dostępne kolory laku: burgund, zielony, czarny

Zestaw plombowniczy

Zestaw plombowniczy

Zestaw plombowniczy to mechanizm zapewniający o nienaruszalności zabezpieczonego elementu oraz gwarantujący pewien poziom bezpieczeństwa. Wykorzystywany jest przez m. in., banki oraz służby mundurowe do zabezpieczania szaf, pomieszczeń, depozytorów, worków na klucze, bezpiecznych pojemników przy pomocy referentki. Plomba pomaga wykryć zarówno przypadkowe, jak i umyślne otwarcie zabezpieczonego elementu. Stanowi ona niedrogi sposób udowadniania włamania oraz otwarcia zabezpieczonych rzeczy przez osoby nieupoważnione. Gwarantuje bezpieczeństwo i nienaruszalność zabezpieczanym pomieszczeniom oraz szafom. Zestaw wykonany jest z aluminium. Posiada dwa kubki plombownicze, każdy o średnicy 25 mm, które są ze sobą łączone za pomocą ruchomej, wykonanej z nierdzewnej stali, ramki. W każdym kubku znajdują się dwa otwory służące do montażu zestawu na zabezpieczanym przedmiocie. Do produktu dołączone są 4 wkręty pozwalające zamontować zestaw. Rozstaw pomiędzy kubkami wynosi 42 mm. Łączny rozmiar zabezpieczenia to 10 cm.

Dane techniczne:

 • Średnica wewnętrzna kubka plombowniczego: 25 mm,
 • Średnica zewnętrzna kubka plombowniczego: 30 mm,
 • Materiał: aluminum,
 • Wymiary stalowej ramki: 70 mm.

Plastelina do plombowania za pomocą referentki

Plastelina do plombowania referentką

Plastelina przeznaczona jest do wykonywania plomb za pomocą referentki. Charakteryzuje się dużą elastycznością oraz odpornością na samoczynne odpadanie. Została wyprodukowana na bazie wosków. Jest nietoksyczna i nie brudzi. Doskonale sprawdzi się przy plombowaniu za pomocą kubków lub pojemników plombowniczych. Wykonana z wysokiej jakości produktów, pozwala uzyskać wyraźne i trwałe odbicie referentki. Zachowuje kształt po uformowaniu, jednak w przypadku naruszenia przez osoby niepożądane, kształt zostaje zmieniony. Specjalna plastelina dostępna jest w 12 kolorach, które gwarantują dobrą widoczność odbicia. Produkt jest niezwykle wydajny, wystarcza na przygotowanie co najmniej kilku kompletów zestawów plombowniczych. Plastelina wykorzystywana jest najczęściej przez banki oraz służby mundurowe, gdzie służy do zabezpieczania m.in.: drzwi, szaf, worków oraz pojemników na klucze, oraz bezpiecznych saszetek.

Cechy charakterystyczne:

 • Kolor: czarny, szary, brązowy, zielony, jasnozielony, niebieski, fioletowy, magenta, czerwony, pomarańczowy, żółty, biały,
 • Długość: 75 mm,
 • Średnica: 10 mm,
 • Ilość: 12 sztuk.

Instrukcja montażu zestawu plombowniczego

1. Za pomocą dwóch wkrętów zamocuj kubek plombowniczy do zabezpieczanej powierzchni.

2. Zamontuj kubek, trzymający stalową ramkę dolną powierzchnią, do równoległego elementu zabezpieczanej powierzchni. Pamiętaj, aby dokładnie wymierzyć odległość pomiędzy kubkami. Stalowa ramka musi wpasować się do otworów znajdujących się w ściance drugiego kubka plombowniczego.

3. Przełóż stalową ramkę tak, aby znajdowała się między kubkami. Włóż plastelinę do obu kubków plombowniczych.

4. Za pomocą referentki wykonaj odbicie w plastelinie.