Zadzwoń +48 32 388 70 51

Salon prezentacyjny urządzeń laserowych COLOP Polska

Czym jest salon i co można w nim zobaczyć?

Salon prezentacyjny to 80m2 wypełnionych nowoczesną technologią laserową. Na chwilę obecną znajdują się w nim cztery urządzenia służące do cięcia, grawerowania i znakowania laserowego. Są to plotery laserowe firmy Universal Laser Systems serii VLS - nabiurkowy 2.30 oraz platforma 3.60, wielkoformatowy ploter laserowy do cięcia L-1300 oraz fibrowa znakowarka laserowa typu MOPA. Wykorzystywane są do obróbki licznych materiałów takich jak laminaty, drewno, papier, skórka, tkaniny, guma czy sklejka. Niektóre natomiast przeznaczone są do znakowania produktów metalowych lub wykonanych z tworzywa. W salonie zaprezentowana została cała gama urządzeń różniących się między sobą rodzajem źródła laserowego, mocą czy wielkością pola roboczego. Oprócz maszyn zobaczyć można również liczne przykłady gotowych realizacji wykonanych na laserach.

Badania i rozwój

Salon prezentacyjny jest nie tylko przestrzenią dla prezentacji urządzeń, ale także obszarem licznych badań. Eksperci aplikacji laserowych analizują wpływ obróbki laserowej na poszczególne materiały uzyskując wiedzę o najbardziej optymalnych parametrach cięcia czy grawerowania. Badania są ponadto źródłem informacji o nowych, nieodkrytych jeszcze zastosowaniach technologii laserowych dla różnych dziedzin biznesu i nauki.

Współpraca z edukacją

Firma Colop Polska bardzo ceni sobie połączenie biznesu z nauką. Prowadzimy niezwykle owocną współpracę z Politechniką Śląską. Nasi specjaliści z Działu Technologii Laserowych wraz ze studentami oraz wykładowcami przeprowadzają liczne badania i eksperymenty związane z nowoczesną metodą obróbki różnorodnej gamy materiałów przy pomocy naszych urządzeń laserowych.

Jeden z naszych specjalistów Działu Technologii Laserowych - mgr inż. Tomasz Florian, jest współautorem artykułu w czasopiśmie Applied Surface Science wydawnictwa Elsevier. Jest to jedno z najlepszych światowych czasopism naukowych publikujących badania związane z właściwościami powierzchni różnych materiałów. W artykule przedstawione zostały wstępne badania nad właściwościami trzech materiałów metalowych:  stali nierdzewnej, stopu tytanu oraz stopu aluminium po laserowym teksturyzowaniu (znakowaniu) ich powierzchni. Artykuł dostępny tutaj.

Zaproszenie!

Zapraszamy wszystkie firmy, instytucje, uczelnie i szkoły do poznawania nowoczesnych urządzeń. Z doświadczenia wiemy jak szeroki jest wachlarz zastosowań laserów, dlatego tak wiele branż i środowisk interesuje się tą tematyką. Chcemy aby salon prezentacyjny pozwolił nam szybciej dotrzeć do wszystkich przedsiębiorców i organizacji, dla których technologie laserowe są równoznaczne z rozwojem i wdrażaniem innowacji.