Zadzwoń +48 32 388 70 51

Konserwacja

Konserwacja urządzeń BOFA

Konserwacja urządzeń filtrujących przez użytkownika jest ograniczona do czyszczenia i wymiany zużytych wkładów filtrujących na nowe. Jedynie autoryzowany serwis BOFA (jakim jest dział serwisu urządzeń laserowych i filtrujących Colop Polska) jest upoważniony do testowania i wymiany podzespołów. Nieupoważnione działania oraz użycie nieautoryzowanych wkładów może spowodować potencjalnie niebezpieczne sytuacje i/lub uszkodzenie urządzenia filtrującego, przy jednoczesnym unieważnieniu gwarancji producenta.

Czyszczenie urządzenia filtrującego

Obudowy ze stali powlekanej proszkowo mogą być czyszczone wilgotną ściereczką i nieagresywnym detergentem. Niewłaściwe jest stosowanie ścierających produktów czyszczących, które mogą uszkodzić warstwę wykończenia.

Obudowy ze stali nierdzewnej powinny być czyszczone specjalnymi preparatami do stali nierdzewnej, według instrukcji producenta.

Chłodzące otwory wlotowe i wylotowe powinny być czyszczone raz w roku, by zapobiec tworzeniu się opylenia oraz przegrzania urządzenia filtrującego.

Wymiana wkładów filtrujących

Pakiet wkładów filtrujących wymaga uwagi użytkownika, gdy zabrzmi sygnał konieczności wymiany filtra i/lub gdy podświetli się zielona, bursztynowa i czerwona dioda LED na urządzeniu lub dla modeli nie posiadających wskaźnika stanu filtra, gdy urządzenie przestaje radzić sobie właściwie z usuwaniem oparów i zapachów.

Rekomendowane jest, by posiadać zamienny komplet wkładów filtrujących, by uniknąć przedłużającej się niedyspozycyjności urządzenia. Numery seryjne wkładów filtrujących można znaleźć na filtrach w wyposażeniu urządzenia. Ewentualnie wystarczy zajrzeć do tabeli z podzespołami w instrukcji obsługi posiadanego modelu BOFA.

By zapobiec przegrzaniu, urządzenia filtrujące nie powinny być użytkowane z zapchanymi wkładami filtrującymi lub niedrożnością otworów wlotowych/wylotowych, spowodowaną przez pyły i gazy.

Podczas wymiany wkładów zawsze zakładaj maskę, okulary ochronne i rękawice.

Szczegółowe wytyczne krok po kroku dotyczące wymiany wkładów filtrujących, znajdują się w instrukcjach obsługi dostarczanych wraz z urządzeniem filtrującym przez producenta.

Wskazania do wymiany wkładów filtrujących

Pierwsze kilka wymian wkładów filtrujących powinno dotyczyć filtrów wstępnych. Wskazanie informujące, że filtr łączony (HEPA+węglowy) potrzebuje wymiany pojawia się, gdy sygnał alarmu filtra i świecenie diod LED (jeśli oczywiście występują) nie wyłącza się po wymianie filtra wstępnego.

Jeśli występuje opcja monitoringu VOC, konieczność wymiany filtra gazowego lub łączonego jest dostrzegalna z chwilą zaświecenia się światła alarmowego dotyczącego filtra gazowego na przednim panelu urządzenia. Prosimy zauważyć, że ośrodek węglowy wewnątrz filtra gazowego jest higroskopijny i wchłania wilgoć z atmosfery, dlatego też filtry tego typu powinny być wymieniane co 12 miesięcy.

Filtry wstępne i węglowe są wyprodukowane z materiałów nietoksycznych. Filtry nie są wielokrotnego użytku, dlatego czyszczenie używanych filtrów nie jest rekomendowane.