Zadzwoń +48 32 388 70 51

Plotery laserowe Universal Laser Systems

Czym jest oprogramowanie UCP i do czego służy?

Universal Control Panel (UCP) to program sterujący, który pozwala na kontrolę pracy systemu laserowego. Skonfigurowany intuicyjnie, umożliwia wszystkim jego użytkownikom produkować prace najwyższej jakości. Program posiada bibliotekę materiałów, w której zapisane są zoptymalizowane ustawienia dla obróbki licznych materiałów. Istnieje także możliwość ręcznego ustawienia pożądanych przez nas parametrów. UCP pozwala na tworzenie plików projektowych obliczając czas pracy lasera dla każdego materiału grawerskiego. Program umożliwia również korzystanie z różnorodnych akcesoriów dla plotera laserowego.

Cechy

 • Prostota obsługi – zaprojektowany tak, aby tworzyć nowe prace w 3 prostych krokach. Wielojęzyczny co zapewnia prostotę obsługi dla każdego pracownika.
 • Efektywność – system laserowy posiada cechy, które ułatwią i przyspieszą pracę na laserze. Są to m.in.: bezpośredni import plików z dysku, biblioteka materiałów, powielanie elementów bądź całości projektu, pamięć na której automatycznie zapisywane są najczęściej używane przez nas projekty itd.
 • Elastyczność – cecha ta pozwala użytkownikom na indywidualne ustawienie parametrów dla różnych materiałów i aplikacji
 • Jakość – kamera rejestrująca automatycznie dopasowuje się do wadliwych materiałów zapewniając ich dokładną obróbkę

Jak działa program UCP?

Sterownik pozwala użytkownikowi wykonać operację na ploterze laserowym w 3 krokach:

 1. Bezpośredni import projektu do programu – odczyt plików w formacie pdf i dxf
 2. Wybór materiału z biblioteki materiałów oraz wprowadzenie jego grubości – sterownik automatycznie dopasowuje zoptymalizowane ustawienia
 3. Kliknięcie przycisku „Start” – umożliwia rozpoczęcie pracy lasera

Instalacja oprogramowania

Instalację należy zacząć od wgrania sterownika drukarki a następnie sterownika UCP. Oprogramowanie działa na wszystkich komputerach z systemem Windows. Po zainstalowaniu programu należy wybrać odpowiedni system laserowy aby oprogramowanie dopasowało się do posiadanego plotera laserowego.

Korzyści

 • Automatyczna konfiguracja po zmianie akcesoriów w urządzeniu - program automatycznie wykrywa zmianę akcesorium w urządzeniu i konfiguruje ustawienia pod nowe akcesorium.
 • Precyzyjne pozycjonowanie pracy - oprogramowanie pozwala na pozycjonowanie z dokładnością do 0.01 mm.
 • Bezpośredni importer plików pdf i dxf - oprogramowanie pozwala na bezpośredni import plików pdf i dxf bez konieczności korzystania z innych dodatkowych programów.
 • Zaimplementowana biblioteka materiałów - możliwość korzystania z bazy materiałów w której znajdziemy zapisane parametry obróbki dla podstawowych materiałów tj: drewno, guma, papier, korek itd. Należy jednak pamiętać że są to uogólnione parametry i każdorazowo należy wykonać wcześniejsze testy na materiale.
 • Współpraca z programami pod Windows - oprogramowanie zaprojektowane zostało tak, aby było kompatybilne z systemem Windows oraz z innymi programami stworzonymi pod ten system operacyjny.
 • Bufor podręczny 2 000 prac - oprogramowanie w swojej pamięci gromadzi aż 2 000 projektów co znacznie ułatwia i przyspiesza dostęp do nich.
 • Możliwość zapisywania własnych ustawień lasera - program umożliwia zapisanie w bazie materiałów własnych ustawień dla konkretnej pracy na danym materiale.
 • Ścisła współpraca z oprogramowaniem do zdjęć One Touch Photo - oprogramowanie jest kompatybilne z programem One Touch Photo służącym do obróbki fotografii przed ich grawerem. Program pozwala dostosować zdjęcie do materiału na jakim będzie ono grawerowane. Bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek innych edytorów zapewnia znakomitą jakość graweru.
 • Możliwość pracy w trybie automatycznym
 • Możliwość pracy w trybie niestandardowym - oprogramowanie umożliwia pracę w różnych niestandardowych trybach tj: bitmap, 3D, pieczątki, teksturyzacja czy kody kreskowe.