Zadzwoń +48 32 388 70 51

Szczegóły aktualności

Poznaj bliżej ploter do cięcia wodą WAZER!

Czym jest cięcie strumieniem wody i co musisz o nim wiedzieć?

Poznaj ploter do cięcia strumieniem wody WAZER! To poręczne urządzenie o niezwykłych możliwościach, pozwoli ci przeciąć prawie każdy materiał za pomocą strumienia wody. WAZER jest wyjątkowym połączeniem technologii i nowoczesności. Dzięki swojej zwartej budowie zmieści się nawet w małych warsztatach, jednocześnie oferując jakość, która nie odbiega od jego większych konkurentów!

Jak Działa Cięcie Strumieniowe?

Łącząc precyzję CNC z ogromnym ciśnieniem wody, możesz wykonać nawet najtrudniejsze projekty! Rzeka Kolorado w USA wyżłobiła Wielki Kanion w ciągu 6 milionów lat. Dziś, przy użyciu bardzo wysokiego ciśnienia wody zmieszanej z drobnym ścierniwem piaskowym i pompowanej przez specjalną dyszę, za pomocą skupionego strumienia możesz przeciąć metal lub kamień już w przeciągu kilku minut. Dzięki precyzji CNC, strumień wodny staje się Twoim narzędziem do wykonania nawet najbardziej skomplikowanych projektów!

Co Można Ciąć Strumieniem Wodnym?

Możliwości cięcia strumieniowego są praktycznie nieograniczone! Cięcie strumieniowe nadaje się do niemal każdego materiału. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, strumień wodny może ciąć ogromny zakres materiałów, takich jak:

 • Metal (stal, aluminium, tytan i inne)
 • Kompozyty, takie jak włókno węglowe
 • Płytki, w tym ceramika, marmur i granit
 • Szkło do celów artystycznych lub przemysłowych
 • Materiały miękkie, w tym plastik, guma i pianka

Porównanie technologii cięcia strumieniem wody z innymi metodami

Istnieje wiele sposobów cięcia arkusza materiału. W przypadku zastosowań wymagających cyfrowej precyzji (CNC) cztery najczęstsze metody to skrawanie, laser, plazma i cięcie strumieniem wody. Każda metoda cięcia ma swoje zalety i wady, i nie istnieje jedna uniwersalna metoda, która sprawdzi się we wszystkim, ale to właśnie cięcie strumieniowe pokonuje największe ograniczenia innych technologii.

 • Integralność materiału - brak strefy wpływu ciepła lub hartowania krawędzi
 • Zwiększone bezpieczeństwo
 • Udoskonalona szerokość cięcia
 • Obniżone koszty operacyjne

Zalety Cięcia Strumieniowego

Ploter do cięcia strumieniem wody WAZER nadaje się do praktycznie każdej fabryki, warsztatu, laboratorium, domu lub sali lekcyjnej. Cięcie strumieniowe posiada wiele zalet, które ułatwiają pracę oraz oferuje przewagę w postaci pracy w czystym i bezpiecznym środowisku.

 • Cięcie Dowolnego Materiału - szeroki zakres dostępnych materiałów pozwala tworzyć rzeczy, których wcześniej nie dało się wykonać
 • Proces Cięcia na Zimno - Brak zniekształceń cieplnych, przypaleń, ani dymu, który wymaga dodatkowej wentylacji
 • Czyste Cięcia - Zachowuje dokładne tolerancje, gładkie wykończenia powierzchni i czyste krawędzie
 • Bezpieczeństwo - Bezpieczniejsze i mniej toksyczne niż inne procesy cięcia

Kto skorzysta z plotera do cięcia strumieniem wody WAZER?

Branże i zastosowania cięcia strumieniowego są dosłownie nieograniczone. Technologia cięcia strumieniem wody jest używana w każdej branży lub projekcie, który potrzebuje precyzyjnego cięcia części z arkusza materiału, zwłaszcza w zakładach przemysłowych, lotniczych i miejscach obróbki metali. Zastosowania obejmują szybkie prototypowanie, narzędzia jednorazowe, dostosowane części do użytku końcowego i produkcję o niskim nakładzie. Niemal każda branża w sektorze produkcyjnym wymaga jednej lub więcej z tych zastosowań. Obecnie szkoły średnie, zawodowe i uczelnie przygotowują następną generację inżynierów do pracy praktycznej z CNC i umiejętnościami obsługi specjalistycznych technologii. Wielu artystów używa strumieni wodnych do produkcji swoich projektów, co redukuje potrzebną pracę ręczną.

WAZER to pierwszy ploter do cięcia strumieniem wody, który zmieści się na biurku!

Historycznie rzecz biorąc, strumienie wodne były dostępne tylko dla największych przedsiębiorstw przemysłowych ze względu na swoją dużą wielkość i koszty. Teraz WAZER przynosi przemysłowe cięcie strumieniowe do każdej fabryki, pracowni, szkoły lub studia.

W jaki sposób WAZER różni się od wszystkich innych strumieni wodnych?

 • Łatwa i szybka konfiguracja i użytkowanie
 • Wystarczająco mały, aby zmieścić się w każdej pracowni
 • Dostępny cenowo dla każdego przedsiębiorstwa
 • Standardowe zasilanie i woda. Nie wymagane specjalne instalacje.

Zapraszamy do naszego demo roomu gdzie zobaczysz WAZER na żywo w akcji! Nasi profesjonaliści z Działu Technologii Laserowych przeprowadzą Cię przez proces obsługi urządzenia i produkcję konkretnych elemetów! Zabierz swoje własne materiały i przekonaj się na własne oczy, dlaczego WAZER to najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Wróć