Zadzwoń +48 32 388 70 51

Szczegóły aktualności

Wazer skraca czas prototypowania

Dura-Shiloh to globalny dostawca systemów mobilności (transportu) , specjalizujący się w projektowaniu, inżynierii i produkcji komponentów motoryzacyjnych, od obudów baterii pojazdów elektrycznych, po drzwi pasażerskie. Firma jest uznawana przez czołowych producentów pojazdów za preferowanego partnera w zakresie systemów, takich jak elektryfikacja, specjalistyczne systemy metalowe, lekkie rozwiązania konstrukcyjne i systemy sterowania kierowcą.

Dla tak dużej firmy jak Dura-Shiloh, prototypowanie nowych projektów w szybki i ekonomiczny sposób jest priorytetem. Andrew Pherson, inżynier projektowania narzędzi w Dura-Shiloh, opowiedział nam, jak outsourcing nawet prostych prototypowych narzędzi mógł zająć od 3 do 4 tygodni. Opóźnienia w dostarczaniu tych części negatywnie wpływały na zdolność do adaptacji i ulepszania narzędzi, co z kolei ograniczało możliwości zwiększania wydajności linii produkcyjnej.

Dodanie plotera Wazer do zasobów narzędzi w Dura-Shiloh miało niezwykle pozytywny wpływ na czas wymiany narzędzi w całej firmie. Andrew powiedział: „Części, które kiedyś zajmowały 3-4 tygodnie, teraz możemy wyciąć i zgiąć w jeden dzień. Skrócony czas realizacji pozwolił nam również zmniejszyć zapasy części zamiennych." Ponadto, koszty części zostały znacznie zredukowane dzięki Wazer. „Urządzenie działa bezproblemowo," powiedział Andrew. „Jego intuicyjny interfejs udostępnia technologię, która zazwyczaj jest bardzo skomplikowana lub wymaga dużo czasu."

Wróć