Zadzwoń +48 32 388 70 51

Szczegóły aktualności

Universal Laser Systems rozszerza swoją Bibliotekę materiałów grawerskich

TAŚMA MEDYCZNA 3M ™ 1529 do obróbki laserowej

Pierwszym z materiałów jakie przedstawimy jest taśma medyczna 3M ™ 1529. Taśma wykonana z włókniny mikroporowatej jest częścią linii materiałów medycznych produkowanych przez firmę 3M do użytku przy produkcji urządzeń medycznych. Taśma 3M 1529 zapewnia oddychalność, elastyczność, drukowność i jest łatwa w obsłudze. Schemat przedstawiający taśmę medyczną 3M 1529 pokazano na rysunku 1.

Taśma medyczna 3M 1529 została przystosowana do cięcia laserowego. Bezkontaktowy charakter obróbki laserowej pozwala na wycinanie aplikacji o małych znakach i drobnej geometrii, co może być trudne do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych metod mechanicznych. Procesy inne niż cięcie laserowe nie są wskazane, ponieważ nie sprzyjają zamierzonemu użyciu taśmy medycznej 3M 1529. Systemy laserowe Universal Laser Systems umożliwiają przetwarzanie tego materiału z zachowaniem wysokiego stopnia dokładności wymiarowej, praktycznie bez deformacji materiału podczas przetwarzania.

UWAGI ZWIĄZANE Z OBRÓBKĄ LASEROWĄ

Taśma medyczna 3M 1529 została przetestowana w celu oceny kompatybilności obróbki laserowej i określenia najlepszej konfiguracji szczytowej mocy lasera i długości fali. Stwierdzono, że nie ma zasadniczej różnicy między energią lasera 9,3 μm a 10,6 μm, gdy stosuje się ją do przetwarzania taśmy 3M 1529. Zdjęcie mikroskopowe wykonane przy powiększeniu 300x krawędzi taśmy medycznej 3M 1529 po cięciu laserem pokazano na rysunku 2.

PRZYKŁAD PRZETWARZANIA

Taśma 3M 1529 z włókniną mikroporowatą świetnie nadaje się do wszystkich aplikacji, które wymagają cienkiej geometrii i skomplikowanych detali bez pogorszenia właściwości fizycznych materiału, co można osiągnąć dzięki technologii ULS. Przykład pokazujący wyniki cięcia laserowego taśmy 3M 1529 za pomocą zalecanej konfiguracji systemu pokazano na rysunku 3.

PODSUMOWANIE

Taśma medyczna 3M 1529 z włókniny mikroporowatej jest odpowiednia do obróbki laserowej i została dokładnie przetestowana w celu określenia optymalnej konfiguracji przetwarzania. Dzięki tym testom ustalono, że cięcie laserowe jest możliwe przy użyciu tego materiału i że najlepszym źródłem systemu jest pojedyncze źródło lasera CO2 o długości fali 9,3 μm lub 10,6 μm. Taśma medyczna 3M 1529 skutecznie pochłania energię lasera o wyżej podanych długościach fal, aby wytworzyć idealnie przyciętą krawędź o minimalnym wpływie ciepła i przebarwieniach.

Wróć