Zadzwoń +48 32 388 70 51

Szczegóły aktualności

Oprogramowanie dla maszyn ULS do cięcia i grawerowania

Istnieje wiele programów powszechnie używanych do projektowania plików graficznych przeznaczonych do obróbki laserowej. Programy te obejmują takie elementy, jak tekst, projekt graficzny i układ, edycję zdjęć, projektowanie CAD / inżynierskie oraz oprogramowanie do serializacji i kodowania.

Oto lista niektórych powszechniejszych programów używanych w systemach laserowych (znanych również jako wycinarki laserowe, grawerki laserowe lub urządzenia laserowe).

Oprogramowanie tekstowe.
Możesz tworzyć proste projekty tekstowe za pomocą edytora tekstu:
Microsoft® Word

Oprogramowanie do projektowania graficznego i układu graficznego.
Obsługuje grawerowanie laserowe, znakowanie laserowe i cięcie laserowe. Ten typ oprogramowania ma bardzo dużą możliwość dokładnego odwzorowania projektów, w tym skale lub linijki i siatki, aby pomóc w układaniu lub pozycjonowaniu grafiki utworzonej za pomocą oprogramowania lub importowanej z innego oprogramowania do projektowania, np.:
CorelDRAW z Corel ™
Illustrator® z Adobe®
Inkscape - darmowe narzędzie do projektowania typu open source

Oprogramowanie do edycji zdjęć.
Programy do edycji zdjęć są przydatne do ulepszania zdjęć i innych obrazów do grawerowania laserowego i znakowania laserowego. Obrazy przygotowane przez program do edycji zdjęć są zazwyczaj importowane do projektu graficznego przygotowywanego przez oprogramowanie projektujące układ graficzny, takiego jak CorelDRAW, Adobe® Illustrator® lub Inkscape, aby uzyskać ostateczny wygląd przed obróbką laserową.
Najpopularniejsze programy do edycji zdjęć to:
Photoshop® od Adobe®
GIMP (GNU Image Manipulation Program) - darmowy program o otwartym źródle.
1-Touch Laser Photo ™ od Universal Laser Systems, Inc.

Oprogramowanie wspomagające projektowanie komputerowe (CAD) / projektowanie inżynierskie.
Większość programów CAD i innych programów do projektowania inżynierskiego może być wykorzystywana do projektowania plików do bardzo dokładnej obróbki laserowej z dużą dokładnością wymiarową, zwłaszcza przy cięciu laserowym, trasowaniu laserowym i frezowaniu laserowym.

Oto lista niektórych bardziej popularnych programów używanych do obróbki laserowej:
AutoCAD® z Autodesk® 
BobCAD i BobCAM z BobCAD-CAM
CATIA ™ z Dassault Systemes
Creo z PTC (dawniej znany jako Pro / ENGINEER i Wildfire)
DraftSight ™ z Dassault Systemes
Fusion 360 ™ z Autodesk® 
Inventor® z Autodesk®
Mastercam® od CNC Software, Inc.
Rhinoceros® od McNeel
SketchUp z Trimble 
SolidWorks® z Dassault Systemes
TurboCAD® z IMSI / Design

Oprogramowanie do serializacji i kodowania.
Często używane do numerów seryjnych, kodów partii, kodów kreskowych, kodów 2D i innych grafik, w tym logotypów firm oraz piktogramów. Jest używany z systemem laserowym do bezpośredniego znakowania na częściach lub do produkcji etykiet, np.:
BarTender® od Seagull Scientific

Znajomość możliwości oprogramowania projektującego jest jednym z pierwszych kroków kierujących w stronę optymalnego wyboru.

Każdy program ma własne możliwości projektowe jak i wyjściowe oraz ograniczenia, a także własną unikalną krzywą uczenia się. Rozważ wszystkie wymagania projektowe i wyjściowe dotyczące obróbki laserowej i zapoznaj się z tym, jak będziesz korzystać z oprogramowania. Dostępnych jest wiele zasobów oraz możliwości szkoleń dotyczących oprogramowania, począwszy od nauki w szkole a na wiedzy online kończąc, aby stać się bardziej świadomym wybierając oprogramowanie do projektowania.

Na koniec wykonaj własne badania, zadawaj pytania i uzyskaj odpowiedzi niezbędne, aby upewnić się, że wybrane oprogramowanie w pełni wspiera i spełnia Twoje wymagania wraz z rozważanym systemem laserowym.

Wróć