Zadzwoń +48 32 388 70 51

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Podstawy pracy

Promień lasera jest narzędziem pozwalającym ciąć oraz znakować różnego rodzaju materiały. W odróżnieniu od innych narzędzi punkt skupienia lasera spala materiał w bardzo małym obszarze. Lasery gazowe CO2 stosowane w tego typu urządzeniach mają zazwyczaj moc do 100 wat i są całkowicie zabudowane, zapewniają łatwą obsługę jak i pełne bezpieczeństwo pracy. Przewaga promienia laserowego nad konwencjonalnymi narzędziami obróbki jest ogromna. Bezdotykowa metoda pracy nie powoduje zmęczenia oraz zmiany struktury obrabianego materiału jak i również narzędzia. Laser także znacznie ogranicza możliwość uszkodzenia oraz deformacji obrabianego materiału. Znakowanie wykonane laserem jest trwałe i bardzo wysokiej jakości a powierzchnia cięcia gładka i nie wymaga dodatkowej obróbki. Ploter laserowy może grawerować bardzo dużą prędkością (ponad 1m/s), jednakże zawsze należy dobrać odpowiednią prędkość jak i moc dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Roman Małecki.

Łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy

Uogólniając zasadę działania plotera laserowego działa on podobnie jak większość urządzeń zewnętrznych sterowanych przez komputer. Pracą plotera steruje komputer PC poprzez port USB oraz specjalny sterownik instalowany w systemie operacyjnym tak jak dla większości popularnych drukarek. Dzięki temu obsługa urządzenia laserowego jest prosta i nie wymaga znajomości specjalnych programów a pracując z takimi aplikacjami jak CorelDraw czy AutoCAD możemy w pełni wykorzystać wszystkie jego zalety. Spełniając normę CDRH Class1 urządzenie gwarantuje pełne bezpieczeństwo pracy i obsługi.

Dodatkowo firma Universal Laser Systems opracowała różne akcesoria i dodatki dla ploterów ULS. Przystawka rotacyjna pozwala na znakowanie na przedmiotach obłych takich jak szklanki, kieliszki, puchary itp. Stół podciśnieniowy jak i nadmuch sprężonego powietrza w miejsce pracy wiązki pozwalają na bardziej wydajne cięcie oraz uzyskiwanie ciekawych efektów podczas grawerowania. Podwójna głowica to zwiększenie wydajności poprzez podział promienia na dwie wiązki i operowanie mini jednocześnie. Automatyczne ustawianie wysokości przedmiotu od soczewki jak i wskaźnik położenia głowicy to dzisiaj już standardowe wyposażenie każdego systemu Universal Laser Systems.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Roman Małecki.

Jakie urządzenia w chwili obecnej oferuje firma Universal Laser System?
MODEL
MOC

POLE PRACY
PLATFORMA VLS Desktop od 25 do 30 wat 406*304 mm lub 609 x304mm
PLATFORMA VLS Platform od 25 do 60 wat 609 mm *304 mm lub 609 x457mm lub 812x457mm
PLATFORMA PLS od 25 do 150 wat 609 x457mm lub 812x457mm
PLATFORMA PLS6MW od 25 do 75 wat (CO2) oraz 30 do 40wat (fiber) 812x457mm
PLATFORMA ILS od 25 do 150 wat 914x609mm lub 1219x609mm

 

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Roman Małecki.

Jak grube i ciężkie mogą być urządzenia kładzione na stół roboczy?

Stół roboczy urządzenia laserowego jest tak zbudowany aby na jego powierzchni można obrabiać przedmioty o wadze do 30 kg i grubości maksymalnej do 29cm.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Roman Małecki.

Jakie materiały mogą być grawerowane?

Ploter laserowy operując promieniem lasera CO2 może grawerować i znakować przedmioty wykonane z: papieru, tworzyw sztucznych, akrylu, drewna, szkła, kamienia, skóry, gumy oraz wielu innych materiałów.
Należy pamiętać iż lasery CO2 o mocy do 100 wat nie potrafi znakować czy grawerować metali (z wyjątkiem metali malowanych, anodowanych lub powlekanych). Jednakże, firma Thermark wyprodukowała substancję chemiczną, która umożliwia znakowanie metali laserem CO2. Tak oznakowana powierzchnia jest trwałe i odporna na wpływ warunków atmosferycznych.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Jak szybko pracują urządzenia laserowe ULS?

Maksymalna prędkość pracy urządzenia laserowego wynosi 2m/s. Jednakże prędkość grawerowania i cięcia zależy od wielu czynników takich jak: rodzaj materiału, jego twardość i pożądany przez nas efekt. Prosimy o przesłanie do nas przykładu materiału dla określenia odpowiedniej prędkości i mocy.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Co jest potrzebne dodatkowo do uruchomienia plotera laserowego?

Dodatkowo do uruchomienia lasera wymagane są:
- komputer ( PC lub Macintosh )
- program graficzny ( CorelDRAW, AutoCAD lub inne)
- system wyciągu ( dla zabezpieczenia odpowiedniego wyciągu dymu i kurzu powstającego w czasie grawerowania i cięcia montowany na dachu pomieszczenia lub przelotowy w pomieszczeniu i odprowadzający wyziewy poprzez komin wentylacyjny).

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Czy praca z ploterem laserowym jest bezpieczna?

Wszystkie urządzenia firmy ULS posiadają certyfikat bezpieczeństwa oraz spełniają normę Class1. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom zapewniają całkowicie bezpieczną pracę z laserem.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Jakie dodatkowe opcje można zainstalować w ploterze laserowym?

Istnieje cała gama opcji które można zainstalować w ploterze takich jak:
- Przystawka rotacyjna
Urządzenie które umożliwia znakowanie przedmiotów okrągłych i obłych takich jak butelka, szklanka, kieliszek czy kufel.
- Auto Focus
Urządzenie zapewniające dobór odpowiedniej ogniskowej promienia lasera poprzez automatyczne ustawienie wysokości stołu.
- Laser Pointer
Dodatkowy promień lasera który wskazuje miejsce świecenia promienia lasera i jednocześnie podaje współrzędne jego położenia na wyświetlaczu.
- Air Assist
Zespół urządzeń doprowadzających w miejsce świecenia lasera sprężone powietrze lub gaz w celu zdmuchnięcia płomienia lasera i ochrony obrabianej powierzchni przed zabrudzeniem.
- Focus Lens
Dodatkowe soczewki które dają punkt skupienia odpowiednio o rozmiarach:
1.5 0.08mm,
2.0 0.13mm,
2.5 0.18mm,
4.0 0.33mm.
- Dual Head Option
Urządzenie umożliwiające podział promienia lasera na dwie wiązki, które mogą równocześnie pracować.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Kto zajmuje się serwisem urządzeń ULS?

Każdy ploter laserowy serii VLS, PLS lub ILS posiada 2 letnią gwarancję co potwierdza ich wysoką jakość i niezawodność. Serwis urządzeń prowadzi firma Colop Polska która jest reprezentantem firmy Universal Laser Systems Inc. w Polsce.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Gdzie można uzyskać więcej informacji na temat ploterów laserowych?

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa wszystkie pytania pod numerem telefonu 032 388 70 53 lub goszcząc Państwa w naszym biurze, gdzie mogą Państwo zapoznać się z technologią laserową w Bytomiu przy ulicy Smolenia 16. Pytania można również zadawać za pomocą poczty elektronicznej pod adres tomasz.florian@lasery.pl.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.

Jak można bliżej poznać technikę laserową?

Firma Printy Poland, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów uruchomiła program wypożyczania urządzeń laserowych dla zainteresowanych osób łącznie ze szkoleniem, instalacją i fachową opieką. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt e-mailowy na adres: office@colop.pl lub telefoniczny pod numerem 32 388 70 33.

Ostatnia modyfikacja 2016-08-24 przez Kinga Kruszena.