Zadzwoń +48 32 388 70 51

Aplikacja miesiąca

ZNAKOWANIE LASEROWE ELEMENTÓW W PRZEMYŚLE

W przemyśle bardzo często zachodzi potrzeba trwałego oznaczenia elementów. Istnieje wiele technologii znakowania przemysłowego tj. drukowanie etykiet samoklejących czy wykorzystywanie szablonów do oznaczania elementów farbą w spray'u. Jednak są one czasochłonne i nietrwałe. W tej sytuacji warto skorzystać z możliwości jakie daje nam technologia laserowa. Jest to szybka i trwała metoda, która z pewnością sprawdzi się w tym właśnie zadaniu.

Znakowanie laserowe elementów metalowych zapewnia precyzyjny, czytelny, odporny na korozję, zarysowania czy działanie zarówno środków chemicznych jak i warunków atmosferycznych znak.

Jakie metale możemy znakować laserem? Liczne rodzaje metali tj.: stal, aluminium, miedź, mosiądz czy tytan mogą być znakowane laserowo, a odpowiednio dobrane parametry zapewnią wysokiej jakości grawer.

Czym możemy znakować metal? Najszybszą metodą jest bezpośrednie znakowanie metalu przy pomocy znakowarki fibrowej Classic Marking System. Istnieje także możliwość znakowania metalu za pomocą plotera laserowego CO2. W tym celu należy użyć preparatu Cermark. Produkt ten sprawia, że metale które dotąd nie mogły być poddawane obróbce laserowej CO2, przy jego użyciu jak najbardziej mogą. Preparat dzięki łatwej aplikacji pozwala w szybki i prosty sposób osiągnąć imponujące efekty. Zapewnia idealną ostrość i wysoki kontrast obrazu.

Gdzie i do czego można wykorzystać technologię laserową w przemyśle? Najczęściej do oznaczania produktów w celu ich identyfikacji poprzez różnorodne kody. Za pomocą lasera możemy także wykonać oznaczenia funkcyjne, informacje o produkcji, tabliczki znamionowe czy personalizację. Tego typu oznaczenia spotykane są w przemyśle elektrycznym i elektronicznym, narzędziowym, blacharskim czy motoryzacyjnym. Swoje zastosowanie znajdują również w technologii medycznej, technologii budowy maszyn czy także przy produkcji biżuterii i materiałów reklamowych.

Więcej zastosowań znajdziesz tutaj.