Zadzwoń +48 32 388 70 51

Aplikacja miesiąca

Filc i jego zastosowania

Filc jest materiałem bardzo ciekawym, co sprawia, że coraz częściej po niego sięgamy. Znajduje zastosowanie zarówno praktyczne, jak i ozdobne. Filc wykorzystywany jest m.in. w dziedzinie aranżacji i wykańczania pomieszczeń, dekoracji, branży odzieżowej czy obuwniczej oraz w reklamie.

Filc głównie wykorzystywany jest jako materiał dekoracyjny, gdzie daje ogromne możliwości. Wszystko zależy jedynie od pomysłowości. Z filcu można stworzyć zarówno niewielkie dodatki, jak i materiały użytkowe. Dużą popularnością cieszą się filcowe serwetki czy bieżniki, które stanowią wspaniałą ozdobę dla stołu. Doskonale sprawdzą się również filcowe podkładki pod kubki czy garnki, które oprócz walorów ozdobnych chronią także meble przed gorącą temperaturą. Ciekawego wykończenia pomieszczeniu nadadzą filcowe pojemniki do przechowywania.

Filc doskonale sprawdza się przy tworzeniu różnego rodzaju akcesoriów. Można z niego stworzyć np. etui na telefon, etui na okulary, wizytownik, piórnik czy torbę. Z pomocą filcu można również w prosty sposób ozdobić notatnik. Dla miłośników rękodzieła swoje zastosowanie znajdzie także przy własnoręcznej produkcji biżuterii.

Filc daje wiele ciekawych możliwości w branży reklamowej, gdzie wykorzystywany jest m.in. do produkcji breloków czy podkładek pod kubki z logo Klienta.

Na rynku znajduje się coraz więcej produktów wykonanych z filcu, a wymienione w tym tekście, to tylko niektóre z wielu zastosowań. Cały urok tego materiału skrywa się w jego prostocie. Dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przy tworzeniu filcowych akcesoriów jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Dzięki temu materiałowi łatwo i szybko możemy stworzyć niepowtarzalne ozdoby.

Filc z oferty firmy COLOP Polska ma istotne cechy dla obróbki laserowej: jest zbity, brzegi nie opalają ani nie strzępią się a materiał jest wytrzymały na zaginanie, rozciąganie czy ścieranie. Dostępny w 14 kolorach daje szereg możliwości.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą!